Bacak Bakımı

Suna Dumankaya bacak bakımıyla ilgili önemli bilgiler paylaştı. 

bacak bakımı için ilk olarak istenmeyen tüyleri almakla başlamalısınız. Bu işlemin çeşitli yoları bulunmaktadır. Ağda ve epilasyon en bilinen sağlıklı yoludur. Ayrıca her gün duştan sonra mutlaka bacaklarınıza nemlendirici sürmeyi ihmal etmeyin.
Suna Dumankaya bayanların bacak bakımları için faydalı bitkisel kür öneriyor. Öncelikle banyo yaparak cildin yumuşaması sağlanmalıdır. Çünkü temiz cilt Suna Dumankaya’nın hazırladığı karışımı daha iyi emecektir. Kese ile çatlak oluşan bölgeyi keseleyin. 20 gr badem yağı, aynı miktarda kakao yağı, kayısı yağı ve gliserin, 10 gr çörekotu yağı, aynı miktarda kantaron yağı, zeytinyağı ve keten yağını karıştırın. Bu karışımı sorunlu bölgelere sürün. 10 dakika bekletin ve ılık suyla durulayın. Bu karışımı her gün tekrarlayabilirsiniz. Suna Dumankaya bu karışımla bacaklarınızdaki çatlakları azaltabileceğinizi söylüyor.
Suna Dumankaya bacaklardaki selülitler için de peeling tarifi veriyor. 1 er çorba kaşığı portakal yağı, jojoba yağı, biberiye yağı ve limon yağını karıştırın. İçine 1 kase de deniz tuzu yada himalaya tuzu ekleyin. Karıştırın ve banyo yaparken bu karışımı masaj yaparak selülitli bölgeye uygulayın. Sonra streç filme sararak 2-3 saat ekletin.
 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !